Carazette a rozregulowany cykl miesiączkowy i powiększony jajnik po porodzie

10 miesięcy temu urodziłam dziecko i pomimo karmienia piersią miałam normalne cykle przez 4 miesiące a jako zabezpieczenie przed ciążą stosowałam naturalną metodę term- objawową. Niestety potem przez 3 miesiące nie miałam miesiączki, a gdy już ją dostałam to zaczęła się pojawiać co 2-3 tygodnie. Dodatkowo pojawiły się plamienia. Na badaniu okazało się, że jeden jajnik jest lekko powiększony i lekarz przepisał mi cerazette. Jak minipigułka ma wpłynąć na rozregulowany cykl i powiększony jajnik?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie hormonów przyczyni się do uregulowania cyklu. Istnieje także prawdopodobieństwo na normalizację nieprawidłowości w obrębie jajnika. Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniem lekarza oraz udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.