Co mogą oznaczać czerwone i swędzące plamy na skórze?

Dzień dobry. Wczoraj wieczorem zaczęły nagle pojawiać mi się na skórze czerwone, swędzące plamy. Najpierw na karku, na szyi,potem w zgięciach łokciowych, na nadgarstkach,w pachwinach. Zawsze symetrycznie (na obu nadgarstkach itd). wypiłam wieczorem wapno. Rano po zmianach nie było śladu. Niestety dziś ok.17-tej plamy znów zaczęły się pojawiać i wieczorem jest ich mnóstwo,dużo gorzej niż wczoraj, ale znów symetrycznie: tym razem na łokciach,szyi,plecach,pachwinach,na brzuchu.Co to?Alergia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże alergiczne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który oceni zmiany oraz wdroży właściwe leczenie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl