Co może być przyczyną łysienia w tym wieku?

Witam, mam 20 lat i zauważyłem lekkie łysienie na głowie (powiększające się zakola), nie jest to raczej odpowiedni wiek na łysienie, więc pytanie dlaczego tak jest i co można z tym zrobić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Wypadanie włosów to problem, który może dotyczyć mężczyzn w różnym wieku. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Przeważnie łysienie ma podłoże genetyczne lub jest związane z aktywnością hormonów.

Za ten stan mogą wpływać także inne czynniki. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku również silny stres. Szybkie tempo życia, przepracowanie – to wszystko może odbić się także w dużym stopniu na kondycji włosów. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie przechodzi Pan jakichś trudniejszych momentów, które mogłyby nasilić ten stan.

Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na stosowaną przez siebie dietę. Warto wzbogacić swój jadłospis o produkty bogate w dużą ilość witamin oraz minerałów, które służą wzmocnieniu włosów. W ułożeniu odpowiedniego planu żywieniowego może pomóc Panu doświadczony dietetyk. Aby ustalić przyczynę problemu warto udać się do trychologa, który przeprowadzi dokładną analizę stanu skóry głowy oraz będzie mógł ocenić stan cebulek i włosów.

Więcej informacji na temat przyczyn łysienia można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyna-lysienia

Zachęcamy także do przeczytania odpowiedzi ekspertów portalu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-mam-szanse-na-zachowanie-wlosow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-mam-zrobic-zeby-stwierdzic-co-jest-przyczyna-lysienia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.