Co może być przyczyną takich nawracających dolegliwości?

Dzień dobry, od kilku miesięcy odczuwam skurczowy ból podbrzusza podobnie jak przy okresie ale słabszy. Trwa to około 4 do 5 dni i mija a następnie pojawia się w kolejnym miesiącu. Nie jest to związane z cyklem menstruacyjnym. USG brzucha i morfologia wyszły ok, ginekolog również dobrze. Obecnie ten ból utrzymuje się już ponad tydzień. Od dwóch tygodni zażywam duspatalin. Dodatkowo obecnie odczuwam parcie na odbyt i takie jakby ciągnięcie po bokach miednicy. Podczas chodzenia, ćwiczenia nie odczuwam tego bólu. Co może być przyczyną takich nawracających dolegliwości. Kobieta lat 40
KOBIETA, 40 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odczuwanie opisywanych objawów, może być związane z różnymi schorzeniami. Kilka możliwych przyczyn to m.in. zespół jelita drażliwego (IBS), zapalenie przydatków, endometrioza, mięśniaki, czy inne problemy o podłożu jelitowym lub ginekologicznym.

Duspatalin może wskazywać na problemy żołądkowe, ale jeśli nie pomaga, zalecamy dalszą diagnostykę. Można wykonać gastroskopie lub kolonoskopie, a jeśli to nie wykaże problemu, warto przeprowadzić pełne badanie ginekologiczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.