Co oznacza błona śluzowa żołądka w stanie przewlekłego zapalenia?

Czy mogę prosić o interperetację wyniku? 1. Błona sluzowa żołądka w stanie przewlekłego ( ) aktywnego ( ) zapalenia z wybroczynami, bez metaplazji jelitowej i bez dysplazji. W barwieniu rutynowym nie uwidoczniono bakterii spiralnych. 1 wycinek. 2. 2. Błona sluzowa trzon żołądka w stanie przewlekłego nieaktywnego zapalenia ( ) z pojedynczą drobną nadżerką, bezmetaplazji jelitowei i bez dysplazji. 1 wycinek

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne leczenie. Proszę zgłosić się do lekarza kierującego na zabieg