Co oznacza ból, mrowienie i drętwienie kończyn?

Od pewnego czasu odczuwam mrowienie w lewej ręce od łokcia w dół oraz drętwienie w lewej stopie, a dokładniej palców w nodze, przy dłuższych spacerach. Obecnie od prawie 7 dni mam bóle w lewej nodze w okolicy łydki, które zaczynają się od kostki, jednocześnie ból lewego stawu biodrowego i w górnych kręgach szyjnych. Bóle te nasilają się wieczorem i nie jestem w stanie znaleźć sobie miejsca w łóżku. Najczęściej biorę leki przeciwbólowe i zasypiam, lecz ból po pewnym czasie wraca. Występuje u mnie również zachwianie równowagi, mroczki.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że opisane dolegliwości mogą wynik z podłoża zaburzeń neurologicznych lub ortopedycznych.

Może występować dyskopatia kręgosłupa, co często powoduje ucisk na korzenie nerwowe, co może dawać dolegliwości w postaci drętwienia kończyn i silnych bólów.

Zaburzenia równowagi mogą też być spowodowane problemami z kręgosłupem.

Uważam, że powinno zostać przeprowadzone badanie radiologiczne kręgosłupa. Z wynikiem najlepiej się udać się do ortopedy, który oceni zdjęcie i w razie potrzeby zastosuje odpowiednie leczenie. Jeżeli w kręgosłupie nie będzie widocznych zmian mogących powodować dolegliwości, wtedy warto udać się na konsultację neurologiczną.

Pozdrawiam!