Co oznacza kłucie w jelitach i bóle pod żebrami?

Od 4-5 dni odczuwam bol (klucie w jelitach z lewej strony pod zebrami oraz z prawej strony). doskwiera mi rowniez zgaga choc stram sie duzo nie jesc... do momentu wystapienia objawow pilam naczczo kawe. 2 dni stosuje ranigast oraz duspatalin. co moze byc przyczyna dolegliwosci? ostatnim czasy mam sporo stresów, jesli chodzi o diete nie spozywam duzej ilosci alkoholu, nie pale...

Lek. Tomasz Budlewski

A czy posiłki są regularne ? Warto udac się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś wiecej powiedzieć

Dzień dobry. Różne mogą być przyczyny dające takie same lub zbliżone objawy. Zarówno przyczyny medyczne, jak i psychologiczne. Wspomina Pani o stresie. Owszem, takie i podobne symptomy może wywołać nadmierne nim obciążenie. Oczywiście, w pierwszej kolejności warto, aby Pani udała się do lekarza internisty celem wyeliminowania, lub potwierdzenia, przyczyn medycznych Pani stanu. Gdyby okazało się, że wszystko jest w porządku, polecam Pani rozważenie konsultacji z psychologiem. Jest wiele sprawdzonych i bardzo skutecznych technik radzenia sobie ze stresem. Gdyby była Pani zainteresowana konsultacją w tym zakresie, zapraszam. Poniżej podaję link do zapisów online na konsultacje:

https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-demarczyk-psycholog-warszawa-74814

Pozdrawiam.