Co oznacza przebyte boczne zwichnięcie rzepki z ubytkiem chrzęstno-kostnym?

Mój wniosek na rezonansie : Przebyte boczne zwichnięcie rzepki z ubytkiem chrzęstno- kostnym. 21 stycznia wypadła mi rzepka w lewym kolanie z tym że nie pierwszy raz a mam 24 lata robi mi sie to od 13 lat. Kiedyś miałam z tego wyrosnąć i 0 badań. Byłam teraz u trzech ortopedów każdy mówi co innego żeby robić operacje i nie. Męcze sie z tym problemem , mam problem w czynnościach domowych a po schodach to duży ból w kolanie. Prosze o odpowiedz czy udac sie na operacje . Edyta z Kraśnika

Proponuję wizytę u fizjoterapeuty. Trzeba by spojrzeć na całą oś kończyny oraz na to, jak dane elementy kostne poruszają się podczas ruchu oraz należy odnaleźć źródło takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam.