Co oznacza śluz zamiast kału?

Śluz zamiast kału. Witam, mam 19 lat i jestem kobietą. Przez ostatnie miesiące (już około 3), moje kał ma postać przezroczystego, ewentualnie białego śluzu. Czasem opada na dno, czasem się unosi. Dodam że załatwiam się w bardzo małej ilości, nie jest tego śluzu dużo. Niekiedy są w nim rudawe domieszki, jednak to dalej taki śluz. Czasem złapie mnie nagła potrzeba i wtedy wydalam to z łatwością, jednak normalnie muszę się wysilić żeby zrobić cokolwiek. Dodam że choruję na anemie od kilku lat, jednak już nie zażywam żadnych leków. Czym może to być spowodowane?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości mogą być spowodowane wieloma z różnymi schorzeniami między innymi ze strony dróg żółciowych, układu zewnątrz wydalniczego trzustki, jak również mogą wynikać z błędów dietetycznych. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny pani stanu klinicznego i w razie potrzeby poszerzenie diagnostyki na przykład o badanie ogólne kału.