Co oznacza wydobywanie się płynu po usunięciu mięśniaka macicy?

Jestem 3 tygodnie po operacji wyłuszczenia mięśniaka śródściennego o wymiarach 6cmx8cmx4cm metodą tradycyjną - cięcie powłok brzusznych. operacja zakończyła się dobrze, nic się nie działo. w 4 dobie wypisano mnie ze szpitala. starałam się dużo spacerować, rana zewnątrz goi się dobrze, raz po raz odczuwam kłucia w podbrzuszu, i po prawej stronie pulsujacy ból ale krótkotrały, troche bolą lędzwia. Nie dzwigam, wykonuje proste czynnosci. Nie gorączkuję do tej pory. Aczkolwiek po 2 tygodniach od operacji byłam na kontrolnym usg, okazało się że w miejscu guza zbiera się płyn. Lekarz przepisał antybiotyk Augmentin 875mg 125mg 2 razy dziennie przez 7 dni. W dniu usg dostałam miesiaczke (terminowo). 2 dni intensywnego krwawienia, potem stop.. poza wieczornym plamieniem, a raczej jednorazowymi wyciekami gęstej wydzieliny krwistej ciemnej jak powidła/czekolada. I tak już dziś 5 dzień "miesiączki" za dnia nic sucho, a wieczorem jednorazowy wyciek. Nie wiem czy to powinno mnie niepokoić, czy może macica i miejsce płynu się oczyszcza? Tuż po operacji miałam delikatne plamienia przez 3 dni i bardzo szybko przestało. Ale z kolei po 2 tygodniach okazało się, że ten płyn się zbiera. Może dlatego ze macica wczesniej nie oczysciła się jak trzeba. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna wizyta u ginekologa i diagnostyka , objawy wymagają wyjaśnienia