Co oznacza wynik badania dwunastnicy?

Witam bardzo proszę o interpretację wyników opis makroskopowy materiału : fragmenty nieco ptzekrwionej błony śluzowej dwunastnicy z drobnymi wybroczynami krwawymi o zachowanej architektonice kosmkow z przewlekłym naciekiem zapalnym . Czy to coś poważnego

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik świadczy o przewlekłym stanie zapalnym. Jedną z częstych przyczyn takiego stanu może być infekcja H.pylorii. W celu interpretacji i leczenia najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.