Co powoduje powiększenie brzucha?

Witam . Mam 27 lat , 67 kg . wyciągu 3 miesięcy przytyłam Ok 6kg , przez ostatni tydzień przytyłam kolejne 1,6 kg . Prowadzę aktywny tryb życia . I nie zmieniłam diety , jem zdrowo a widząc przybranie na wadze ostatnie 2 tygodnie jadłam naprawdę mało i rezygnowałam z kolacji . Dziś w nocy nie mogłam spać a rano pod prysznicem zauważyłam ze moj brzuch wyglada jak bym byla 4-5 miesiącu ciąży ( ale w ciąży nie jestem )kiedy siadam czuje ze brzuch jest naprawdę duży i aż mam lekki ucisk pod zebrami

Sugeruję udać się do dietetyka po rozpisanie planu żywieniowego. Pani przybieranie na wadze może być wynikiem zbyt restrykcyjnej diety. Radziłabym również udać się do lekarza, aby wykonać podstawowe badania, w tym ocenę pracy wątroby oraz USG jamy brzusznej.