Co robić z tym opóźnieniem okresu?

Mam 18 lat, mam nieregularne miesiączki, byłam na dwutygodniowym obozie w Bułgarii (inny klimat, długa podróż, spożywanie sporych ilości alkoholu), podczas owulacji w trakcie obozu obudziłam się cała zalana krwią, przez następne 4 dni miałam brązowe plamienia. Od tamtej pory minął prawie miesiąc. W między czasie miałam zapalenie oskrzeli i infekcje przez prawie 3 tygodnie. W tym momencie spóźnia mi się okres już drugi tydzień. Czy to normalne? Objawy które w tym momencie posiadam: * słabe libido * pobolewanie prawego jajnika i takie ćmienie podbrzusza * ciepło ¿? od macicy, ale brak podwyższonej temperatury * śluz jeśli występuje mleczno-kremowy lekko żółty, ale ogólnie dość sucha pochwa * trądzik * potliwość * zdenerwowanie * stres

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dolegliwości, które Pani opisuje wymagałyby porady specjalisty. Najbardziej niepokojący wydaje się epizod z krwawieniem i plamieniem, ustalenie w gabinecie ginekologicznym jaka była przyczyna tamtego zdarzenia pozwoli wyjaśnić w jakim momencie cyklu obecnie się Pani znajduje. Nie należy lekceważyć takich zdarzeń, ponieważ mogą one mieć poważne konsekwencje. Wspomina Pani o mało higienicznym trybie życia, a także o długiej infekcji. Najpewniej są to sygnały, ze Pani organizm jest osłabiony i stracił odporność. Najlepiej byłoby o siebie zadbać, szukając porady lekarza, a także dbając o sen, zbilansowaną dietę i odpoczynek. Życzymy Pani zdrowia! Poniższe teksty pozwolą Pani dodatkowo wyjaśnić wątpliwości.

https://zdrowie.parenting.pl/zaburzenia-cyklu-menstruacyjnego

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-podczas-owulacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej