Czas działania tabletki 72 h po

witam, chciałbym się dowiedzieć jak długo działa tabletka 72h po ? czy możliwe jest zajście w ciążę podczas stosunku, który odbył się ok 12 godzin po zażyciu tabletki, tj. ok. 1-2 dni przed owulacją? Jakie jest prawdopodobieństwo?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, prawdopodobieństwo jest małe, jednakże żadna metoda nie da 100% skuteczności. Zalecam wykonanie testu ciążowego za 2 tygodnie. Pozdrawiam