Czego są objawem drętwienia łopatki, ból piersi i grudki pod pachami?

Od kiedy urodziłam córeczkę wszystko się tak jakby zaczęło: najpierw drętwienie pod lewą łopatką - byłam z tym problemem u lekarza i stwierdził, że nie ma się czym martwić, że matki tak mają, to z pewnością od noszenia dziecka. Teraz także wyczuwam ból w lewej piersi, bardzo trudno mi jest go określić, taki rwący, nie zawsze obecny, często podczas ruchu, pochylania się (w zasadzie trudno określić czy to czasem nie od serca). Dziś natomiast wyczuwam grudki pod pachami, miękkie i lekko piekące. Dodam, że jestem osobą bardzo wyczuloną na punkcie swojego zdrowia. Czy możliwe jest, że to wszystko jest na tle nerwowym? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Charakter bólu jaki Pani opisuje ma raczej związek z obciążeniem układu kostno-stawowego. Tak jak wspomniał lekarz, czynności związane z opieką nad dzieckiem (noszenie, pochylanie się) mogą powodować nadwyrężenie mięśni klatki piersiowej i kręgosłupa, co może wywoływać ból.
Oczywiście jeżeli się Pani niepokoi o piersi, najlepiej odwiedzić swojego ginekologa, który panią zbada - ewentualnie zaleci wykonanie USG. Tymczasem proszę unikać nadmiernych, gwałtownych ruchów oraz poprosić kogoś aby odciążył Panią trochę w opiece nad dzieckiem.

Pozdrawiam serdecznie.