Czy antykoncepcja może powodować te problemy gastryczne?

Dzień dobry mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu mam cały czas wzdęty brzuch i od kilku dni mam bulgotanie w żołądku i bóle w nadbrzuszu oraz w podbrzuszu. Od marca stosuję antykoncepcję(plastry) i od tamtej pory zdarzyły mi się 3 lub 4 incydenty z krwią w toalecie. Mianowicie załatwiałam się w muszli była krew oraz na papierze a przy następnym wyprozanianiu tego nie było. Dopiero po około 2/3 tygodniach zdarzył się taki incydent. Nie wiem czy te wszystkie objawy to skutki antykoncepcji czy może lepiej iść do lekarza
KOBIETA, 22 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

do częstych działań niepożądanych plastrów antykoncepcyjnych Evra należą wzdęcia, dolegliwości bólowe brzucha, a także zmiany cyklu miesiączkowego, takie jak upławy z pochwy czy nieregularne plamienia i krwawienia.

Zazwyczaj skutki uboczne są najbardziej uciążliwe w pierwszych miesiącach stosowania. Jeśli występują także w późniejszym czasie i utrudniają codzienne funkcjonowanie, to trzeba zgłosić się do ginekologa. Takie objawy mogą dawać również schorzenia układu pokarmowego, dlatego warto wykonać także badania diagnostyczne w tym kierunku.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plastry-moga-powodowac-wzdecia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-plastrach-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zle-samopoczucie-po-stosowaniu-plastrow-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.