Czy bóle kości mogą mieć związek z epilepsją?

Witam! Jakiś czas temu zwracałem się do Państwa z problemem bólu kości. Pobolewają mnie troszkę przedramiona, kolana i czasami inne kości. Ból nie jest mocny, określiłbym go jako słaby i nie jest stały. Pan dr Stawski zasugerował, żebym zrobił CRP, ASO, czynnik reumatoidalny RF, odczyn Waaler-Rose, kwas moczowy. Od siebie zrobiłem dodatkowo Morfologię i LDH. Wszystkie wyniki wyszły w normach, bez odchyleń, wraz z tymi sugerowanymi CRP, ASO itp. Pan doktor wspominał także o możliwym podłożu neurologicznym tych bóli. Zapomniałem napisać, że cierpię na epilepsję. Zbagatelizowałem sprawę, ponieważ nie mam ataków od 15 lat, czyli od objawienia się choroby, a mam 27 lat. Leki biorę po dziś dzień. Czy epilepsja może być powodem bóli kości czy mięśni? Jest to problem neurologiczny. Niedługo idę do neurologa na kontrolne EEG, więc skonsultuję z nim tą sprawę, tak jak radził dr Stawski. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Być może właśnie bóle mają powiązanie z padaczką jako objaw neurologiczny choroby (może tak się zdarzyć). Być może zaś takie nerwobóle są związane z przewlekłym zażywaniem leków na padaczkę. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, który udzieli konkretnych odpowiedzi w tej sprawie i wyjaśni co jest przyczyną dolegliwości (z dużym prawdopodobieństwem powody są natury neurologicznej).