Czy brak okresu wynika ze stosowania antybiotyku?

Witam. Biore antybiotyk juz tydzien, w niedziele wzielam ostatnia tabletke antykoncepcyjną a dzisiaj powinnam dostac miesiączkę, we wtorek mialam male plamienia i nagle nic juz nie mam. Czy to powód jest od antybiotyku?

Lek. Tomasz Budlewski

Antybiotyki infekcja mogą powodować opóźnienie krwawienia. Jeżeli krwawienie nadal nie wystąpiło konieczna jest wizyta u ginekologa