Czy doszło do poczęcia w 6 dniu cyklu?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie bólu i obrzęku piersi w 13-14 dniu cyklu. W tym miesiącu mój okres trwał 2-3 dni.W 6 dniu cyklu kochalam sie z partnerem bez zabezpieczenia.Dzis jest 15 dzień cyklu,od wczoraj odczuwam duzy obrzęk piersi i ból,taki jak zazwyczaj parę dni przed okresem.Mam 38 lat,miesiączkuje regularnie.Robilam badanie AmH którego wyniki były poniżej normy.Czy możliwe jest abym zaszla w ciążę w 6 dniu cyklu?Nie odczuwałam wówczas żadnych objawów które mogłyby świadczyć o dniach plodnych.Czy raczej w tym miesiącu dolegliwości PmS pojawiły się dużo wcześniej i jest to normalne zjawisko?
KOBIETA, 38 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunku w szóstym dniu cyklu miesiączkowego nie jest wysokie, ale wiele zależy od tego, jak długie są Pani cykle.

W przypadku krótkich cykli miesiączkowych oraz nieregularnych okresów istnieje możliwość zajścia w ciążę w szóstym dniu cyklu.

Obrzmienie oraz dolegliwości bólowe piersi mogą również pojawić się w drugiej połowie cyklu, już po owulacji. Związane jest to z zatrzymaniem wody w tkance gruczołowej piersi. W obecnej sytuacji najlepiej będzie wykonać test ciążowy, który da Pani odpowiedź na pytanie, czy zaszła Pani w ciążę.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-uprawiajac-sex-w-6-dniu-cyklu-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-po-stosunku-w-6-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-w-wyniku-stosunku-w-6-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.