Czy jest duże ryzyko ciąży u mojej partnerki?

Dzień dobry, czy to możliwe aby moja dziewczyna była w ciąży ? Od pewnego czasu uprawiamy petting i nic złego się nie działo. Dziewczyna miesiączki od roku ma regularne. Uprawialiśmy petting w dni płodne raz tzn ja dotykałem jej łechtaczki i razem wsadziłem palec ale wcześniej się nie dotykałem i myłem dłonie a ona dotykała mojego penisa na którym był preejakulat ale myła potem przy mnie ręce zawsze. Ja nigdy się nie dotykam podczas naszych zbliżeń i tylko ja ją dotykam ale zdarzyło się też że ona raz dotykała siebie lecz przez spodnie. Miesiączka spóźnia się jej już 4 dni. W tym miesiącu dziewczyna się jakoś mocno stresuje i jest często smutna. Tydzień po planowej owulacji skarżyła się że ma taką samą wydzielinę jak podczas owulacji i że jest jej sporo.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Pana doświadczenia seksualne nie stanowią powodu do niepokoju, jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę.

Proszę pamiętać, że kilkudniowe opóźnienie okresu może się zdarzać i nie zawsze oznacza to zapłodnienia. Na cykl miesiączkowy może wpływać bardzo dużo różnych czynników – dieta, wysiłek fizyczny, a także wspomniany przez Pana stres odczuwany przez dziewczynę. Bardzo możliwe, że to właśnie z jego powodu miesiączka się opóźnia.

Aby jednak mieć pewność, że nie doszło zapłodnienia, dziewczyna powinna wykonać test ciążowy. Na tym etapie będzie już wiarygodny.

Sześć najczęstszych przyczyn opóźniania menstruacji opisaliśmy w artykule, który można znaleźć pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.