Czy jest duże ryzyko zapłodnienia u 32-latki?

Witam. Moje pytanie brzmi, czy mogło dojść do zapłodnienia. Miesiączkę miałam 25.04. Cykle mam średnio co 28 dni, zdarzają się co 25-26. Współżyłam z mężem 7.05 ( z aplikacji wynika, że jest to dzień płodny) Zaczęliśmy stosunek bez zabezpieczenia, mąż wszedł, parę razy się poruszał i założył prezerwatywę. Wytrysk został w zabezpieczeniu. Zauważyłam, że na początku gdy wchodził we mnie, miał bardzo dużo śluzu. Czy mogło dojść do zapłodnienia, i czy ryzyko jest wysokie ?
KOBIETA, 32 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli do zbliżenia doszło podczas dni płodnych, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Nie jest ono bardzo wysokie z uwagi na brak wytrysku wewnątrz pochwy, ale proszę pamiętać, że w płynie preejakulacyjnym również znajdują się plemniki, które mogą być zdolne do zapłodnienia.

W obecnej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki lub po dwóch tygodniach od stosunku. Wiarygodny wynik da także oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przerywany-w-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-bez-zabezpieczenia-w-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-dni-plodne-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.