Czy jest jakaś metoda, by opóźnić okres?

Chciałabym przesunąć okres o kilk dni, nie biorę żadnych tabletek ani nic. Zawsze mam regularny. 1-3 lipca wypada mi wyjazd i w tym samym czasie okres. Kiedy i co powinnam zacząć brać, żeby opóżnić albo przyspieszyć okres o tydzień?

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Aby przesunąć termin okresu powinna Pani zastosować tabletki antykoncepcyjne. Należy zacząć je przyjmować pomiędzy 1 a 5 dniem cyklu w czerwcu. Następnie nie należy robić przerwy tylko zacząć kolejne opakowanie tabletek. Dzięki temu nie wystąpi krwawienie. W momoncie przerwania przyjmowania tabletek z drugiego opakowania pojawi się krwawienie z odstawienia.
Należy jednak pamiętać, że leki te powodują zachwiania gospodarki hormonalnej organizmu. Po tabletki powinna Pani zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam