Czy jest jednak jakaś szansa, że jestem w ciąży?

Dzień dobry. Od roku stosuje antykoncepcję doustną axia conti. Zawsze co miesiąc dostawałam kwrawienia z odstawienia w 1 dzień tabletki z nowego opakowania. W lutym dostałam normalnie krwawienia. Później po krwawienia przyjmowałam leki na infekcje ( lactovaginal, flucofast, pimafucin). Współżyłam z narzeczonym w tym czasie dwa razy lecz stosunek był przerywany. W marcu krwawienie spóźniło się jeden dzień (2 dzień przyjęcia tabletki). Było bardziej skąpe od poprzednich krwawień. W tym miesiącu dostałam tylko lekkiego jednodniowego krwawienia ( w tym miesiącu nie było stosunku płciowego) czy jest szansa ze jestem w ciąży? Dlaczego nie mam normalnego krwawienia tylko skąpe plamienie.?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

doustna antykoncepcja hormonalna wiąże się z występowaniem skutków ubocznych, takich jak między innymi plamienia, które nie muszą oznaczać ciąży.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i w sposób określony przez ich producenta, to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Czasami krwawienie z odstawienia może przybierać formę plamień i nie jest to powodem do niepokoju. Zdarza się, że nie pojawia się ono również w ogóle.

Jeśli jednak sytuacja ta będzie się powtarzała warto porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem. Leki, które Pani przyjmowała z powodu infekcji nie powinny osłabić działania antykoncepcji.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-zamiast-krwawienia-przy-tabletkach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-bonadea, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kapsulki-dopochwowe-lactovaginal-moga-obnizyc-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.