Czy jest możliwe, że w tym przypadku będę w ciąży?

Witam wczoraj czyli 6.01.21kochałam się Niestety prezerwatywa pękła wszystko dostało się do środka. Ostatnią miesiączkę dostałam 14 grudnia 2021 Krwawienie trwało przez 5 dni według obliczeń okres powinien się pojawić 11.01.22 się. Czy jest możliwe że znajdę w ciążę Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. W opisanym przez Panią przypadku, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę, należałoby wykonać test ciążowy. Może Pani w pierwszej kolejności sięgnąć po testy dostępne w aptekach. Do wyboru są m.in. testy paskowe, strumieniowe oraz płytkowe. Można je wykonać już po upływie tygodnia od zbliżenia.

Najlepiej będzie jednak poczekać z tym do dnia spodziewanej miesiączki. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jego wynik może nie być wiarygodny. Dzieje się tak, gdy np. zbyt wcześnie zostanie zrobiony. Dla pewności może Pani jeszcze wykonać badanie beta HCG, czyli stężenia hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. W tym celu proszę udać się do laboratorium. Takie badanie nie wymaga większego przygotowania. Jego wynik warto dodatkowo skonsultować z lekarzem. Proszę także obserwować dokładnie swój organizm. Takie objawy, jak mdłości, bóle piersi, senność czy rozdrażnienie mogą być wczesnym objawem ciąży.

Jeżeli testy okażą się pozytywne, proszę jak najszybciej skontaktować się z ginekologiem, który przekaże Pani wytyczne odnośnie dalszego postępowania.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/peknieta-prezerwatywa-a-ryzyko-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekla-prezerwatywa-czy-jest-mozliwosc-zajscia-w-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-w-prezerwatywie-co-jesli-sie-zsunela

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.