Czy koronawirus zagraża również w moim wieku?

Dzien dobry witam wszystkich nazywam się Marcin mam 28 lat. Choruję na astmę oskrzelową Przyjmuję lek w postaci aerozolu Fostex 100 6. Myślę, że nie jest to jeszcze poważna astma do niedawna biegałem i potrafiłem przebiec 10km z jedną 25 sekundową przerwą. Wiec do rzeczy : Czy koronawirus zagraża rowniez w moim wieku? Z powodu astmy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,
koronawirus, powodujący niedawno odkrytą chorobę Covid-19, zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Wciąż trwają badania nad tą jednostką chorobową i nadal jest wiele niewiadomych. Mówi się jednak, że szczególnie narażone na powikłania są osoby po 80. roku życia oraz te, u których zdiagnozowano przewlekłe choroby – tzw. współistniejące. Mowa tu zwłaszcza o cukrzycy, chorobach serca i nadciśnieniu, ale też groźne mogą być choroby układu oddechowego, takie jak astma. Więcej może się Pan dowiedzieć w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-grupy-ryzyka, pomocny może będzie też artykuł o alergii w związku z epidemią Covid-19 – https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-czy-alergicy-sa-bardziej-narazeni-na-koronawirusa.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy Covid-19 zagraża również Panu, ponieważ zależy to od wielu czynników, nie tylko od wieku, ale też ogólnej kondycji organizmu. Dlatego też warto pamiętać o zaleceniach lekarskich przy astmie, szczególnych środkach ostrożności w najbliższym czasie oraz o wspieraniu układu odpornościowego za pomocą m.in. diety czy też aktywności fizycznej. Po garść informacji dotyczących zwiększania odporności odsyłam tutaj:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-zwiekszyc-odpornosc
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.