Czy krwawienie pojawiło się u mnie ponownie?

Jestem obecnie w Malezji, to mój 3 miesiac w tropikach. Dokładnie 2 tygodnie temu zaczął mi się okres. Zwykle trwa 3-5 dni, tym razem plamienie utrzymywało się tydzień. Dodatkowo po ustaniu objawów piersi stały się nabrzmiałe, a przy oddawaniu moczu kłuły mnie jajniki. Zaczęła też piec mnie cewka moczowa - uznałam, że przez klimatyzację/basen dostałam zapalenia pęcherza - zatem przyjmuję furaginę. Jednak do tego doszło ponowne plamienie i od wczoraj podbrzusze i dół pleców boli mnie jak podczas okresu. Plamienie jest niewielkie, troszkę krwi - troszkę brązowe. Czy to możliwe, że ponownie dostałam okres? Czy to może być przez inny klimat? Trochę boję się iść do lekarza na miejscu. Mam przy sobie leki takie jak Nimesil, Cipronex i jedną ostałą tabletkę Vemonis Femi, być może coś się nada? Dziękuję z góry za pomoc
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, niestety podróże i zmiany strefy klimatycznej są często powodem rozregulowania się układu hormonalnego kobiety, co prowadzi do zaburzeń miesiączkowania, częstszych bądź rzadszych krwawień menstruacyjnych, a nawet ich zatrzymania, dodatkowo mogą pojawić się plamienia śródcykliczne.

Zapalenie pęcherza może wiązać się z bólem w obrębie narządów rozrodczych kobiety, w tym jajników. Ponadto infekcja w obrębie dróg moczowo-płciowych może doprowadzić do powstania stanu zapalnego błony śluzowej macicy, co objawia się krwawieniem z pochwy, dlatego ciężko stwierdzić czy obecne plamienie jest spowodowane menstruacją.

W związku z powyższym dobrze byłoby pójść na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, który skierowałby na badania moczu, a następnie dobrał odpowiednie leczenie, gdyż sama Furagina może nie wystarczyć, co spowoduje dalszy rozwój choroby. Poza tym nie należy stosować żadnych leków bez konsultacji ze specjalistą. W razie utrzymujących się objawów ze strony układu rozrodczego, warto także udać się do ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zapalenia-pecherza

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-u-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-co-robic

https://portal.abczdrowie.pl/jak-czeste-zapalenie-pecherza-wplywa-na-nietrzymanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-zapobieganie-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zapalenia-pecherza-u-mlodych-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty