Czy mięśniak i polip to to samo?

Witam serdecznie: Byłam u lekarza i lekarz ostatnio powiedział że mam mięśniaka natomiast na wizycie stwierdził że to polip. Czy mięśniak i polip to to samo? Wykonał mi cytologię oraz przepisał : - Clotrymazol - Flumconi Devcop gutte - Ac. Folicii Kazał zrobić: Krzywą cukrową, tsh, ATPO, Prolaktynę, p. VitD3( z5olt) Po co są te badania. Ja nie jestem w ciąży i nie współżyę Czy te leki muszę brać skoro nie współżyję i nie jestem w ciąży? BARDZO PROSZĘ MI POMÓC. LICZĘ NA PAŃSTWA POMOC.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Są to różne zmiany. Niemniej jednak obydwie mają charakter łagodny. Zlecone badania służą ocenie gospodarki hormonalnej. Proszę zastosować się o zaleceń lekarza prowadzącego.

Polip albo mięśniak. Teraz gdzie ten polip w kanale szyjki macicy czy w jamie macicy? Tych leków to trochę dużo.
Zgłoś się ma konsultację do innego ginekologa.
Pozdrawiam.