Czy mogę przyjmować te leki razem?

Czy mogę brać Debutir razem z witaminami w ciągu dnia? Na przykład: - rano wziąć Debutir, Witaminę B-Complex, Witaminę D i Omega-3, - w południe Witaminę C, - a wieczorem Debutir, Magnez i Cynk. Czy potrzebuję robić przerwę między zażywaniem Debutiru a witaminami, czy też mogę je brać jedno po drugim bez obaw o interakcje?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pomiędzy lekami Debutir a witaminami B, C, D, omega 3, magnezem oraz cynkiem nie powinno dochodzić do powstawania szkodliwych interakcji, dlatego ich jednoczesne zażywanie jest zazwyczaj w pełni możliwe. Zaleca się jednak, aby skonsultować ich przyjmowanie z lekarzem, w celu uniknięcia wystąpienia działań niepożądanych.

Więcej informacji na temat interakcji leków można znaleźć w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-z-innymi-produktami-zywnosciowymi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.