Czy mogłam zajść jednak w ciążę w tym cyklu?

Witam, zaczne od tego ze w ciagu ostatnich 3 miesiecy moje cykle trwaly 28,30,35 dni. Okolo 4 dni temu, czyli na dniach kiedy powinnam spodziewac sie juz okresu doszlo do zblizenia miedzy mna a chlopakiem, w wannie. Wlozony zostal jedynie poczatek penisa, jeden raz. Nie wiem czy doszlo do wydzielenia sie preejakulatu stad tez moje obawy. Na dodaatek 3 dni temu zaczelam odczuwac silne mdlosci, jednak towarzyszy mi duzy stres i sama nie potrafie sobie tego przetlumaczyc stad tez moje pytanie. Robilam nawet test ciazowy ale pewnie za szybko choc w dniu spodziewanego okresu. Teoretycznie dni plodnych nie powinnam miec, z racji ze obserwuje sluz ale w takiej sytuacji nic nie jest pewne. czy jest czego sie obawiac? popadam w taka paranoje ze nawet test ciazowy mnie nie przekonuje. z gory dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisana przez Panią sytuacja nie stworzyła dużego ryzyka zajścia w ciążę. Tuż przed miesiączką występuje dni niepłodne. Ponadto nie doszło do pełnego współżycia, dlatego mało prawdopodobne, aby taki kontakt mógł doprowadzić do ciąży.

Silny stres, który Pani aktualnie odczuwa może wpłynąć nie tylko na opóźnienie okresu, ale również doprowadzić do szeregu dolegliwości, takich jak odczuwane przez Panią mdłości.

Proszę więc cierpliwie czekać na menstruację, a jeśli się nie pojawi, to można wykonać test ciążowy. Będzie on wiarygodny po upływie co najmniej 14 dni od zbliżenia.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przed-miesiaczka-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-seksualny-5-dni-przed-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-bez-zabezpieczenia-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.