Czy mogło dojść do poczęcia u 23-letniej kobiety?

Czy jest szansa na zajście w ciążę? 28.04 uprawiałam seks z chłopakiem, niestety byliśmy pod wpływem alkoholu i nie poczuliśmy, że pękła lekko prezerwatywa. Zbiorniczek ze spermą nie uległ pęknięciu, tylko zdecydowanie wyżej nad nim powstała mała dziurka. Według kalendarzyka był to 3 dzień niepłodny (moje cykle zazwyczaj mają 30-31 dni), jednak dla pewności przyjęłam po ok. 14h tabletkę po 72h. Nie miałam żadnych objawów po przyjęciu tabletki, jednak 5.06 zaczęły strasznie boleć mnie piersi, trochę bardziej niż zazwyczaj przed okresem, jednak okres przewidywany jest za 2 dni, czy w takim przypadku jest możliwość zajścia w ciąże?
KOBIETA, 23 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji istnieje bardzo małe ryzyko zajścia w ciążę. Choć pęknięcie prezerwatywy podczas współżycie niesie ze sobą możliwość zapłodnienia, to zastosowanie antykoncepcji awaryjnej znacznie je zmniejsza.

Ból piersi, który Pani odczuwa, może być związany z przyjęciem tabletki po. Jest to duża dawka hormonów, dlatego jej zażycie związane jest z możliwością wystąpienia skutków ubocznych, które powinny zniknąć po pojawieniu się menstruacji.

Najprawdopodobniej nie zajdzie Pani w ciążę, ale gdyby okres się nie pojawił, to proszę wykonać test ciążowy.

W międzyczasie może Pani zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekniecie-prezerwatywy-a-tabletka-po,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekniecie-prezerwatywy-a-przyjecie-escapelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-zazyciu-tej-tabletki-nieregularny-okres-to-normalny-objaw.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.