Czy mój okres jest prawidłowy?

Jestem 22 letnią kobietą. Dostałam okres w poniedziałek, ale był on bardzo skąpy i tak aż do środy. We czwartek i dziś jest większy. Normalnie miałam obfite krwawienia od pierwszego dnia i trwały 7-8 dni. W poniedziałek o 21 zaczęłam przyjmować po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne. Czy taki okres jest normalny?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Może się zdarzyć u każdej kobiety nieco odmienny przebieg miesiączki. Jeżeli jest to incydent jednorazowy nie ma powodów do niepokoju. Przyczyną może być m.in. stres, duży wysiłek fizyczny.
Jeżeli są wątpliwości czy pierwsza tabletka została przyjęta w pierwszym dniu cyklu należy do końca opakowanie stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.
Pozdrawiam