Czy możliwa jest obecność kamienia nerkowego u 19-latki?

Witam mam 19 lat i od roku mam problemy z moczem/nerkami. Jakiś czaś temu trafiłam do szpitala z silna infekcj. Po wyjsciu jednak nic się nie zmieniło w moczu dalej są leukocyty, erytrocyty, bakterie nablonki itd w badaniu crp wyszło mi 35 mg a w ob 30. Lekarz ciągle szuka u mnie kamienia który na żadnym zdjęciu ani usg nie wychodzi.. czy jest ktoś kto może wiedzieć co to jest?

Jakub Migoń

Witam,odpowiadając na Pani pytanie: są różne typy kamieni nerkowych, niektórych nie da się zobrazować w badaniu USG ze względu na ich skład chemiczny, w innych przypadkach jest to utrudnione ze względu na położenie kamieni. Nie podała Pani towarzyszących dolegliwości ani dokładnych informacji na temat ilości erytrocytów i bakterii w moczu, istotny jest również wywiad rodzinny w kierunku kamieni nerkowych oraz pozostałych chorób nerek - z tego powodu nie jestem w stanie ocenić czy objawy skłaniają się bardziej ku infekcji układu moczowego, czy kamicy. U osób z epizodem kolki nerkowej badaniem uzupełniającym do USG jest RTG jamy brzusznej które uwidacznia kamienie nieprzepuszczające promieni rentgenowskich. Należy również rozważyć dalszą diagnostykę w kierunku infekcji układu moczowego, skłaniają się ku temu bakterie wykryte w moczu oraz wzrost wykładników stanu zapalnego we krwi, tym bardziej jeśli odczuwa Pani objawy dyzuryczne. W tym celu powinno się wykonać posiew moczu z antybiogramem i na podstawie tego dopasować odpowiedni antybiotyk.