Czy możliwe, że jestem w ciąży mimo nagatywnego wyniku testu?

Witam,
mój problem zaczął się już miesiąc wcześniej. Mianowicie poprzednia miesiączka pojawiła się 10dni wcześniej niż powinna, a zawsze miałam regularne miesiączki. Teraz okres spóźnia mi się 4dni. Jakieś 6 dni przed spodziewaną miesiączką bolał mnie brzuch, wcześniej nie odczuwałam bólu, chyba, że w pierwszy oraz drugi dzień miesiączki, choć ten ból był inny. Poza tym zaczęłam odczuwać mdłości, które występowały po południu, wieczorem. W dniu spodziewanej miesiączki po południu wykonałam test, który wyszedł negatywnie.

Dodam jeszcze, że moja temperatura ciała wynosi 37,5 stopnia, jednakże w ogóle tego nie odczuwam. Dziś zauważyłam żółtawą wydzielinę. Jako zabezpieczenie stosujemy prezerwatywę i nic niepokojącego nigdy nie zauważyliśmy.
Czy mimo negatywnego testu mogę być w ciąży? Czy w czasie badania ginekologicznego będzie już to wiadomo?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Żółtawa wydzielina może świadczyć o zakażeniu dróg rodnych. Podobnie nieznacznie podwyższona temperatura. Zweryfikuje to badanie ginekologiczne. Test ciążowy może nie wykazać tak wczesnej ciąży. Pewniejsze byłoby badanie poziomu betaHCG we krwi, które daje wynik wiarygodny już po 8-9 dniach od ewentualnego zapłodnienia (stężenie betaHCG powyżej 5 mIU/ml świadczy o ciąży).
Zarówno nudności, jak i pobolewania w podbrzuszu mogą oczywiście świadczyć o ciąży. Możliwe jednak, że cierpi Pani z powodu zaburzeń hormonalnych (niewykluczone, że chwilowych, związanych z jakimiś ważnymi zmianami w życiu czy stresem). Jeśli okaże się, że nie jest Pani w ciąży, a nieregularności w krwawieniach będą się powtarzać, konieczne będzie wykonanie badań stężeń hormonów we krwi (prolaktyna, progesteron, TSH).
Pozdrawiam serdecznie!