Czy można wkładać palca do pochwy pod koniec okresu?

Wydawało mi się, że już po miesiączce, ale jednak końcówka się ujawniła, a teraz, gdy chcę skorzystać z toalety, odczuwam ogromnie pieczenie, że aż mam łzy w oczach. Co się stało i jak mogę temu zaradzić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że większe znaczenie miało tu niezachowanie higieny, niż fakt włożenia palca w momencie lekkiego krwawienia. Najwyraźniej doszło do zakażenia cewki moczowej. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, a jeśli występują też jakiekolwiek objawy ze strony dróg rodnych (świąd, pieczenie okolicy wejścia do pochwy, upławy), to do ginekologa. Lekarz zleci badanie moczu i przepisze odpowiednią kurację.

Pozdrawiam serdecznie!