Czy można wpłynąć na wzrost u dziecka chorego na Teralogia Fallota?

Mój 13,5 letni syn ma wadę serca - Teralogia Fallota, jest po korekcji całkowitej. Od dłuższego czasu martwi nas jego wzrost, niestety endokryn. nie pomógł :( Dane urodzeniowe: waga - 5kg, dł - 62 cm Obecnie: waga: 44 kg, wzrost - 140 cm<3cent Z bezsilności zrobiłam prywatnie badania: hormon wzrostu (ICD-9: L71) < 0,05 ng/ml norma: 0,09-7,10 IGF-1 (ICD-9: 032) = 157 ng/ml norma: 95-460 Naprawdę dużo już przeszliśmy i brakuje sił... Błagam o radę co robić z tym wzrostem, gdzie szukać pomocy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza endokrynologa najlepiej z centrum zdrowia dziecka, aby lekarz określił odpowiedńie dalsze postepowanie. Dosyć często u dzieci z wada serca dochodzi do tego ze dzieci po kolekcjach kardiochirurgicznych mieszcża sie poniżej swoich rówieśników w pomiarach fizykalnych. A jakiego wzrostu sa rodzice?