Czy niski puls może być wywołany stanami lękowymi?

Miałem robione szereg badań echo serca x2, jedną próbę wysiłkową, i chyba z 6 razy holtera wszystko wyszło dobrze. mrfologia ok , tsh ok . a mam puls w spoczynku 40 - 42 uprawiam sporo sportu ale nie wyczynowo. Na co dzień czuje się w miarę dobrze. Piszę w miarę bo mam stwerdzoną nerwice która przez ten niski puls się jeszcze bardziej podsyca. Moje pytanie brzmi czy niski puls może być wywołany przez problemy z nerwami (stany lekowe) ??

Dzień dobry,

moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne. Lęk, szczególnie nasilony powoduje wyrzut m.in. adrenaliny, a więc przyśpieszenie tętna, a nie jego spowolnienie.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski