Czy obfite krwawienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinno być powodem do niepokoju?

Witam. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i pojawiło się u mnie krwawienie z odstawienia. Z tego co czytałam powinno ono być praktycznie bezbolesne i mało obfite. Natomiast u mnie jest obfite tak jak miesiączka a nawet może bardziej. Czy to powód do niepokoju czy po prostu taka jest reakcja mojego organizmu?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie stanowi to powodu do niepokoju. Jeśli było to pierwsze opakowanie - najpewniej w kolejnych miesiącach krwawienie będzie mniej obfite.