Czy owulacja występuje przy regularnych cyklach?

Witam Czy owulacja występuje przy bardzo dlugich (co 2-3 miesiace)regularnych cyklach ? Od roku mam takie cykle po odstawieniu wieloletniej (10 lat) antykoncepcji . Wiem ,ze to mogą byc zaburzenia hormonalne ,ale czy trzeba cos z tym robić ? Z góry dziękuje za odpowiedz Ania 37 lat .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane, przedłużające się cykle mogą być bezowulacyjne. Zdecydowanie powinna skonsultować się Pani z lekarzem ginekologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.