Czy pieczenie dekoltu ma związek z menopauzą?

Dzień dobry, właśnie przechodzę menopauzę. Uderzenia gorąca , nocne poty, szybsze bicie serca, zmęczenie, zdarzają się również bóle w klatce piersiowej ale czy pieczenie dekoltu i szyi również może być tym związane ? Od pewnego czasu pieką mnie te okolice. A może to coś innego . Proszę o poradę

Niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest powodem pieczenia. Równie dobrze może to być kwestia zmiany środka myjącego czy piorącego. Warto jednak zaznaczyć, że skóra w związku z menopauzą staje się o wiele bardziej wrażliwa na różne czynniki zewnętrzne i rzeczywiście panie uskarżają się na miejscowe zaczerwienienie, świąd, pieczenie oraz uczucie napięcia skóry. Dlatego też w tym okresie warto szczególną uwagę zwrócić na właściwą pielęgnację.

Ziołolecznictwo dysponuje wieloma surowcami na bazie których wykonywane są wysokiej jakości kosmetyki oraz dermokosmetyki, wiele surowców można również wykorzystać we własnym zakresie w domu do przygotowywania preparatów o działaniu łagodzącym podrażnienia.