Czy po próbie samobójczej powinnam skontaktować się z psychologiem?

Dwa dni temu usiłowałam popełnić samobójstwo... Pojechałam do szpitala, miałam płukanie żołądka. Nie mam siły żyć...

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani.

Jeżeli zdecydowała się Pani na tak drastyczny krok, Pani sytuacja musi być bardzo trudna do zniesienia. Mamy jednak zbyt mało informacji, aby móc napisać coś więcej... Może jednak istnieją sposoby, aby rozwiązać Pani problem? Proszę skorzystać z pomocy psychologa oraz lekarza psychiatry. Proszę spróbować podzielić się swoim problemem, choćby za pośrednictwem Internetu.

Zapytała Pani o kontakt z psychologiem. Zdecydowanie potrzebuje Pani wsparcia i pomocy ze strony specjalisty. Ktoś taki mógłby spojrzeć z boku na Pani sytuację, pomóc Pani lepiej zrozumieć siebie, poradzić sobie z trudnymi emocjami oraz pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie i wyjście z problemów. Proszę się nie poddawać. Trzymam za Panią kciuki!

Pozdrawiam serdecznie