Czy powinnam się zgłosić do lekarza, czy to zimowe przesilenie?

Witam! Mam 30 lat i ostatnio zauważyłam u siebie niepokojące mnie objawy:  intensywne wypadanie włosów (skrzyp polny nie pomaga), ogólną apatię i zmęcznie (walczę z tym, chodząc na różne zajęcia sportowe), zawroty głowy po przebudzeniu i w tańcu. Moja morfologia przedstawia się następująco: HTC - 34,0, RBC - 3,58, HGB - 11,7, LYM - 47,1%, MXD - 9,6%, NEUT - 43,3%. Reszta wskaźników w normie. Dziękuję.
30 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wyniki sugerują niewielką niedokrwistość. Ponadto nieco obniżony jest odsetek neutrofilów, a podwyższony limfocytów. Odchylenia te nie są znaczne. Jeśli w badaniu oznaczono stężenie tych komórek w liczbach bezwzglednych i jest ono prawidłowe, to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli nie oznaczono, warto to zrobić, wykonując ponadto rozmaz krwi mikroskopowy (reczny).

Warto też oznaczyć stężenie żelaza oraz ferrytyny.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty