Czy przy tych objawach mam udać się pilnie do lekarza?

Witam. Od kilku dni mam mocne bóle głowy i zawroty. Dziś pojawiły się brązowe plamienie po miesiączce. Dwa lata temu miałam cesarkę od tamtej pory często mam zawroty głowy. A dwa tygodnie temu tak mi się źle zrobili trzęsło mną i było mi słabo ledwo wiedziałam co się dzieje. Czy te obiawy świadczą aby udać się pilnie do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku opisanych przez Panią dolegliwości w pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza medycyny rodzinnej. Pomocne w ocenie Pani zdrowia może być wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, np. morfologii krwi. Jeżeli lekarz uzna, że wymaga Pani szerszej diagnostyki być może konieczna będzie również konsultacja specjalistyczna.

Ból, i zawroty głowy mogą mieć wiele różnych przyczyn. Czasami mogą one wynikać tylko ze zmęczenia lub prowadzonego stylu życia, innym razem sygnalizować poważniejsze schorzenia, np. neurologiczne. Niekiedy tego typu objawy pojawiają się pod wpływem długotrwałego stresu. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie występują u Pani sytuacje, które mogą powodować większe napięcie i potęgować te dolegliwości.

Wspomina Pani również o pojawieniu się brązowego plamienia po miesiączce – być może warto jeszcze przebadać się pod kątem ginekologicznym i endokrynologicznym, aby sprawdzić, czy źródłem tych objawów nie są problemy związane z układem hormonalnym lub płciowym.

Więcej na temat bólu oraz zawrotów głowy można przeczytać w artykułach dostępnych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-miesiaczce-u-35-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-tydzien-po-miesiaczce

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.