Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po przerwie jest mniej skuteczne?

Rok temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i zamierzam znowu zacząć przyjmować tabletki anty. Czy to prawda, że jak się bierze tabletki po przerwie to jest mniejsza skuteczność antykoncepcyjna? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Teoria, którą Pani przedstawia jest mitem, który pragnę natychmiast obalić. Skuteczność tabletek antykoncepcyjnym zależy jedynie od regularności ich przyjmowania i nie łączenia z lekami mogącymi obniżyć ich skuteczność (te informacje znajdziesz w ulotkach leków).

Pozdrawiam.