Czy rozwolnienie ma wpływ na wchłonięcie tabletki?

Witam. Czy rozwolnienie, które wystapi 10 godz. po przyjeciu tabletki antykoncepcyjnej ma wpływ na jej wchłonięcie.
Dziękuję
ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Nie ma powodów do zmartwień, tabletka antykoncepcyjna powinna się wchłonąć do 4 godzin od zażycia, a 10 godzin to już naprawdę bardzo długi czas. Również pojedynczy taki epizod by nie zaszkodził, aby zaszło upośledzenie wchłaniania musi dojść do biegunki o bardziej intensywnym przebiegu.

Serdecznie pozdrawiam!