Czy ten lek może obniżać skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych?

Czy FlexiStav Xtra obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie wydaje się, by było takie ryzyko. Jedynym składnikiem dyskusyjnym tego preparatu jest witamina C, jednak dopiero w dawce powyżej 1000 mg zmienia wchłanialność estradiolu, natomiast we wspomnianym suplemencie jej zawartość wynosi 40 mg. Dla pewności zaś warto zachować czterogodzinny odstęp pomiędzy tabletką antykoncepcyjną a preparatem witaminowym czy też suplementem diety. Więcej o właściwym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.