Czy to może oznaczać, że ja jestem w ciąży?

Dzień dobry, Zacznę od tego że mam dwójkę dzieci, najmłodszy ma 8 miesięcy. Mam założona wkładkę Kylenne. Dnia 28.06 miałam miesiączkę następna 28.07 (ogólnie cykle od stycznia mam co 31 dni jedynie w lutym miałam 38 ponieważ miałam bardzo mocny stres ponieważ myślałam że jestem w ciąży) uprawialam seks z mężem 21.7 oraz 22.7 (był to dzień cyklu 24 oraz 25) Później tego 28.07 nastąpiła miesiączka, raczej była to ona bo był specyficzny zapach, bardzo obfita, oraz trwala 6 dni. Dziś nie dostałam miesiączki.. Ale martwią mnie objawy, jest mi nie dobrze, bola mnie bardzo mocno piersi (nigdy nie bolały), boli mnie głowa i jestem zmęczona ze musze mieć drzemkę z synem... Czy Ja jestem w ciąży??? Czy jest możliwe przy wkładce i stosunku w 24 i 25 dniu cyklu? Proszę o odpowiedź eksperta, nie odsyłanie na forum....

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zajście w ciąże przy prawidłowo założonej wkładce antykoncepcyjnej jest bardzo mało prawdopodobne i występujące u Pani objawy raczej nie są powiązane z zapłodnieniem. Nudności, zmęczenie i obolałość piersi, a także ból głowy nie są objawami, które należy wiązać jedynie z ciążą. Są to dolegliwości, które bardzo wielu kobietom towarzyszą przy każdej miesiączce i tym razem mogły wystąpić także u Pani, być może istnieje jakiś dodatkowy czynnik, który je nasilił np. osłabienie. Póki co powinna Pani jeszcze zaczekać spokojnie na pojawienie się miesiączki i unikać stresu, który może opóźnić jej pojawienie się.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zalety-wkladek-antykoncepcyjnych

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-sa-wkladki-domaciczne

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zalety-wkladki-wewnatrzmacicznej

https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-hormonalna-zdjecia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.