Czy w takiej sytuacji lepiej poczekać aż macica się sama oczyści czy też zdecydować się na zabieg łyżeczkowania?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu poroniłam pierwszą ciążę, było to w jej 7 tygodniu. Na badaniu USG, które miałam kilka dni przed tym zdarzeniem, okazało się, że ciąża wygląda na młodszą (ok 4 tydzień) niż być to powinno. Po kilku dniach rozpoczęło się krwawienie. W trakcie wizyty lekarskiej pani doktor zaleciła aby poronić ją bez łyżeczkowania. Krwawienie na początku było silne, jednak do dziś (czyli już 2 tygodnie) mam niewielkie plamienia. W trakcie dzisiejszego badania USG okazało się, że endometrium jest ciągle dość grube, ok 11-12mm. Zrobiłam również badanie Beta-hCG i jest ono na poziomie 21,1. Czy w takiej sytuacji lepiej poczekać aż macica się sama oczyści czy też zdecydować się na zabieg łyżeczkowania?

Lek. Michał Lenard

Taką decyzję powinien podjąć Pani ginekolog uwzględniając Pani stan kliniczny oraz wyniki pozostałych badań. Pozdrawiam!