Czy w ten sposób pokrzywka mija?

3 dni temu dostałam wysypki w postaci Pokrzywki na łokciach, kolanach i biodrach, czułam palenie w przełyku, bardzo spuchły mi uszy oraz dłonie, w pierwszy dzień na pogotowiu otrzymałam zastrzyk Dexaven, po nim objawy ustąpiły, na dzień następny od czasu do czasu pojawia się tylko czerwone swędzące plamy na kolanach i na uszach , pojawiają się i samoistnie znikają w przeciągu kilku minut, objawy są dużo mniejsze,czy to znaczy że Pokrzywka mija ? czy mam się zgłosić do lekarza po jakis lek?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego, być może wskazane będzie włączenie leków antyhistaminowych aby złagodzić dolegliwości.
Pozdrawiam