Czy zabieg witrektomii może pomóc?

Dobry wieczór , proszę o informację. Mój tata ma 86 lat i od ponad 40 lat choruje na cukrzycę i nadciśnienie. Niestety , choroba bardzo zniszczyła oczy. Obecnie na jedno oko nie widzi już kilka lat a teraz ma coraz większe kłopoty z drugim. lekarz stwierdził retinopatię cukrzycową proliferacyjną , której nie można juz leczyć. Słyszałam o witrektomii , czy taki zabieg mógłby pomóc ? Dodam, że tata ma także jaskrę i jest po operacji zaćmy ( kilka lat temu ). Pozdrawiam Grażyna

Witam.Tatuś raczej się nie kwalifikuje do witrektomii tzn można ale jest wiele pwskazan np wiek nadciśnienie itd.specjaliści właściwi czyli nie ja są w Lublinie i Rzeszowie - gdzie Pani ma bliżej. Konieczna konsultacja chirurga. Pozdrawiam serdecznie