Czy zwężenie tętnicy kręgowej zagraża życiu?

mam zwężenie tętnicy kręgowej nitkowato wąska hipoplastyczna czy zagraża to życiu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej tak. Jest to stan, który może spowodować udar niedokrwienny.

sam wynik podanego badania nie pozwala na określenie zagrożeń dla zdrowia i/lub życia
Badania obrazowe są zawsze oceniane w połączeniu z wywiadem oraz badaniem fizykalnym i badaniami dodatkowymi